Tour de Pologne dla amatorów w Białymstoku 13 maja 2012

Zrobiłem kilka dni temu test jazdy szosówką na 12 minut i wynik nie jest na razie oszałamiający. Jechałem po prostu nieodpowiednią trasą – za dużo podjazdów. Na taki test trzeba wybierać idealnie płaski profil trasy, najlepiej bez 90 stopniowych zakrętów. Tak więc podczas testu, raz, na chwilę prędkość na wcale nie stromym podjeździe spadła mi do 23 – 26 km/h. Po 12 minutach jazdy prędkość średnia wyniosła 31,3 km/h. Postanowiłem więc pociągnąć kolejne 12 minut, bo dalej trasa była bardziej płaska. Po 24 minutach prędkość średnia podniosła się do 32,5 km/h. Czyli nadal bez rewelacji. A kolejny sprawdzian wykonam w przyszłym miesiącu.

Nadarza się jednak okazja innego testu, a mianowicie startu w Puchar Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym w Białymstoku. Tytuł wpisu jest trochę niewłaściwy, bo jest to raczej impreza poza cyklem Tour de Pologne dla amatorów, niejako dodatkowa. Więcej informacji o imprezie można znaleźć na stronie organizatora. Impreza białostocka nosi nazwę: „Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku” Masters, Cyklosportu i Amatorów.

„13 maja w Białymstoku zainauguruje nowy cykl zawodów dla kolarzy amatorów, mastersów i cyklosportu – Puchar Fiat Lang Team. Dzień wcześniej w sobotę, również w Białymstoku odbędzie się druga edycja Skandia Maraton Lang Team”.

Informacje:

Sobota 12 maja
16.30 – 19.00 – zapisy w Biurze Zawodów (Rynek Kościuszki), wydawanie numerów startowych i chipów

Niedziela 13 maja
8.00 – 11.30 – zapisy w Biurze Zawodów (Rynek Kościuszki), wydawanie numerów startowych i chipów
11.30 – odprawa techniczna
12.00 – START
15.00 – Dekoracja
15.30 – zamknięcie trasy

W ramach pierwszego startu w cyklu imprez uczestnik otrzyma na własność numer startowy z chipem, który będzie obowiązywał na 2 etapach Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym tj. w Białymstoku i Rzeszowie.
Każdy uczestnik wyścigu startuje na sprawnym rowerze i obowiązkowo w kasku sztywnym. Zaleca się posiadanie roweru szosowego oraz ubezpieczenia OC i NW.
Prawo startu w wyścigach szosowych Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym mają osoby:
– które ukończyły 18 lat,
– w przedziale wieku 16-18 lat za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
Za udział w każdym z wyścigu Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym obowiązuje opłata startowa w wysokości 30,00 zł (nie dotyczy wyścigu Tour de Pologne Amatorów).
Podczas wyścigów Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym będzie funkcjonował elektroniczny system identyfikacji i pomiaru czasu. Każdy zawodnik obowiązany jest do posiadania numeru startowego i chipa.

Wyścig – Białystok – Masters kategorie: od M30 do M60a, Cyklosport = 66 km; M60b, M70 i K30 = 37 km
Amatorzy kategorie: od Am16-29 do Am60, Ak16-29 = 66 km; Am65 do Am75 i Ak30 do Ak45 = 37 km

Wyścigi Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym zostaną przeprowadzone na trasie okrężnej wokół miejscowości, w których odbywać się będą poszczególne edycje wyścigu zgodnie z mapami tras, udostępnionymi na stronie internetowej Organizatora http://www.tourdepologneamatorow.pl. Trasa będzie oznakowana i zabezpieczona. Mapa trasy.

Wyścigi Pucharu Fiat Lang Team w kolarstwie szosowym będą się odbywały przy ograniczonym ruchu drogowym dla czołowej grupy, odpadający zawodnicy poruszają się po prawej stronie jezdni zgodnie przepisami ruchu drogowego. W miejscach szczególnie niebezpiecznych Policja oraz służby Organizatora ułatwią włączenie się do ruchu.
Zakładam, że nie utrzymam się w czołowej grupie.

Mój cel na ten wyścig: nie być ostatnim.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: