Jak biegać żeby schudnąć

Gdy ludzie mnie pytają jak biegać żeby schudnąć to odpowiadam: trzeba biegać dużo, długo, ale niekoniecznie szybko. Cały pomysł odchudzania się poprzez bieganie polega na regularnym treningu.
Co się dzieje, gdy biegasz przez dłuższy czas? Twoje ciało zyskuje kondycję oraz naturalnie się wyszczupla. Popatrz na zawodowych biegaczy, takich którzy pokonują dłuższe trasy na olimpiadach. Jak wyglądają? Niektórzy jak szkielety. Do takiego wyglądu oczywiście nie musisz dążyć i raczej tego nie osiągniesz. To, do czego należy zmierzać to stopniowe zbijanie zbędnych kilogramów.
Podczas treningu musisz stopniowo pokonywać szczeble zaawansowania, czyli zwiększać objętość ćwiczeń powoli. Pozwoli to na uniknięcie nadwyrężenia mięśni czy stawów. Opisywałem już tutaj w jaki sposób nabawiłem się bólu kolana po bieganiu więc dlatego radzę uważać i nie przesadzać.

Jogging jest świetnym sportem czy sposobem na spędzanie wolnego czasu, stawiam go na drugim miejscu, zaraz po jeździe na rowerze.

Jeśli ktoś nie jest w stanie biegać to może, równie dobrze, uprawiać energiczne spacery, czyli trucht szybkim krokiem. W ten sposób da się też naprawdę mocno zmęczyć, a co za tym idzie, spalić zbędne kalorie oraz tłuszcz. Aby odciążyć kolana można korzystać z kijków stosowanych przy tzw. „nordic walking”. Często widać na ulicach starsze, ale nie tylko, osoby maszerujące z takimi właśnie kijkami.

Ja, jak na razie nie muszę chudnąć, bo nie mam z czego. Dużo jest jednak osób, które interesuje sposób na chudnięcie poprzez trening biegowy. Cała rozpiska sposobu w jaki trzeba uprawiać jogging, aby zrzucać zbędne kilogramy znajdziesz w jednym z linków umieszczonych na panelu bocznym tego bloga. Powodzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: